ÖZGECAN TAPA İLE YOGA TRANCE DANCE - Life is Yoga

İçeriğe git

Ana menü:

Program > Workshop ve Eğitimler


YOGA TRANCE DANCE

Her birimiz başka hiçkimsede olmayan özgün bir hareket diline sahibiz. Ancak yaşam biçimi ve çeşitli koşullanmalar sebebiyle bedenimizin dilini dinlemeyi unutuyor, özgür bırakamıyoruz. Bedeninizin eşsiz ifade biçimini yeniden ortaya çıkarmak; sınırlarınızı keşfetmek ve genişletmek; yaratıcı enerjinizin rahatça akabilmesi için Yoga Trance Dance önyargılardan uzak ve hareketin doğal olarak akabildiği meditatif bir laboratuar alanı sunuyor.

Çalışma, prana yoga (yoga pozlarının serbestçe uygulanması) ile başlayan; müzik ve beş elementin bedendeki varlığının rehberliği ile serbest harekete doğru uzanan bir yolculuk. Nefes hareketin lokomotifi ve topluluk halinde bağımsız bireyler olarak dans etmek çalışmanın önemli unsurlarından biri. Bu çalışmada nasıl GÖRÜNDÜĞÜNDEN çok, nasıl HİSSETTİĞİNLE ilgileniriz.

Özgecan daha önce asistanlık yaptığı yoga eğitimlerinde paylaştığı, kendi bedeninde sürekli yeni keşifler yapmasına olanak sağlayan ve ona çocukken olduğu gibi; özgürce dans etmeyi hatırlatan bu çalışmayı sizlerle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyor.

Özgecan Tapa ,

Profesyonel bir dansçı olarak çalıştığı 12 yıl boyunca bir çok sanatçı ve firma için dans gösterileri hazırladı; Türkiye ve dünyanın pek çok yerinde sahneye çıktı. 2012 Prana Flow Vinyasa yoga eğitimi sırasında Yoga Trance Dance ile tanıştı. Öğrenilmiş hareket kalıplarının dışına çıkmak bedeninde büyük dönüşümler yarattı ve bu kuvvetli çalışmayı yoğun olarak uygulamaya yöneldi.

Yoga Trance Dance dünyaca ünlü yoga eğitmeni Shiva Rea tarafından farklı kültürlerin dans ve hareket ritüelleri incelenerek geliştirildi. 1994 yılından beri tüm dünyada yoga eğitimleri ve çeşitli festivallerde binlerce insan tarafından uygulanıyor.

‘Dans ediyoruz, çünkü buna mecburuz!’

Anonim

Daha fazla bilgi için
www.ozgecantapa.com
ozgecancan.tumblr.com

Tarih : 13 Şubat Cumartesi 13:00
Ücret : 70 TL

*Kayıt için ön kapora bırakılması zorunludur.

Life is Yoga
0212 803 02 87
0543 285 68 90
info@lifeisyoga.net


Haber 
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön