SİNEM ER İLE OM YOGA STİLİ VİNYASA KURSU (DOĞRU TOHUMLAR EKMEK ) - Life is Yoga

İçeriğe git

Ana menü:

Program > Workshop ve Eğitimler
DOĞRU TOHUMLARI EKMEK : Ters duruşlara hazırlanmak

Sinem Er, sizi hareketlendirecek ve canlandıracak, konumlandırma ve niyeti netleştirmeye yönelik yönlendirmelerle dolu ve tüm yoga uygulamalarıyla ilişkinizi rafine etmek adına dharma öğretileriyle beslenen yaratıcı bir vinyasa çalışması sunmak için Life is Yoga’da!

Bu çalışmada farkındalık ve maitri meditasyonu ile tanışacak ve zihin ve bedenin gücü, sağlamlığı ve netliğini geliştirmek için bir metod olarak akışkan asana serileri içine nasıl entegre edilebileceğini, doğru çabayı göstererek sonuçlara bağlanmamayı araştıracağız.

“Uygulama kendimizi çöpe atıp yepyeni ve daha iyi biri olmakla alakalı değildir. Uygulama, halihazırda olan halimizle arkadaş olmaktır. Uygulamanın temeli sen veya ben veya şu an her kimsek, olduğumuz halimizdir.”

-Pema Chödrön

*Kurs her seviyeye açıktır.

Doğru Tohumları Ekmek: Ters duruşlara hazırlanmak

Tamamen ağırlıksız hissetmek ister misiniz? Uygulamanızı bambaşka bir düzleme taşımaya ne dersiniz? Evet, ters durmak ilk başta çok ürkütücü görünen bir şey olabilir. Ama sanılanın aksine, ihtiyacınız olan fazlasıyla güçlü olmak değildir. Doğru tohumları ekerek ve beden parçalarını uygun şekilde yerleştirerek sandığınızdan çok daha az eforla bu asanaları yapmak mümkündür.

Yapacağımız bu çalışmada, denge, kolların doğru kullanımı, merkez bilinci üzerine çalışarak ters duruşları daha ulaşılabilir kılabilecek teknikleri inceleyecek, ters duruşları kolaylıkla yapabilmek için ihtiyaç olan o hassas dengeyi bulmayı, ağırlığı güvenli bir biçimde dengeleyerek ağırlık merkezini bulabilmeyi araştıracağız. Unutmayın, poz değil, poza doğru yapılan yolculuk en önemlisi! Ve de korkunuzdan sıyrılma ve eğlenme isteğiniz, mükemmeliyet arayışı değil, araştırma isteğiniz!

*Ters duruşlarla çalışmaya yeni başlayanlar ve ters duruşlarla ilgili endişeleri olanlara yönelik bir çalışmadır.

SİNEM ER KİMDİR?


E-RYT 500 sertifikasına sahip Sinem, yoga ile 2005 yılında tanıştı.
2009 yılında Zeynep Aksoy ile 200 saatlik temel hocalık eğitimini tamamladı. İstanbul’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde pek çok workshop ve eğitime katıldıktan sonra Cyndi Lee ile yeniden 200 saat ve sonrasında 500 saatlik eğitimlerini yaptı. O günden beri Cyndi Lee ile düzenli olarak çalışmaya devam etmekte. Sürprizli, yaratıcı, farkındalığın ön planda olduğu, dinamik vinyasa akış dersleri veriyor. Güvenli ve mantıklı serilemenin önemine inanıyor ve bundan yola çıkarak derslerini yaratıcı, zekice ve anlamlı bir şekilde tasarlamaya gayret ediyor.

Sinem, Nefess Yoga’da 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi’ni ve İleri Seviye Eğitimi'ni veriyor ve ayrıca özellikle vinyasa akış üzerine eğitimler ve çeşitli temalarda workshoplar düzenliyor. Aynı zamanda grup dersleri, özel dersler verip, Türkiye’nin cennet köşelerinde yoga kampları ve inzivalar organize ediyor.

Ona ilham veren şeyleri, fikirlerini ve etkinliklerini paylaştığı facebook sayfasını takip ederek onu daha yakından tanıyabilirsiniz:www.facebook.com/sinemeryoga

Tarih : 14 Mayıs Cumartesi 13:00
Ücret : 100 TL

Life is Yoga
0212 803 02 87
0543 285 68 90
info@lifeisyoga.net
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön