SİNEM ER İLE OM YOGA STİLİ VİNYASA KURSU (KALÇA AÇICILAR) - Life is Yoga

İçeriğe git

Ana menü:

Program > Workshop ve Eğitimler
KALÇA AÇICILAR : Engel gibi görünenden öğrenmek

Sinem Er, sizi hareketlendirecek ve canlandıracak, konumlandırma ve niyeti netleştirmeye yönelik yönlendirmelerle dolu ve tüm yoga uygulamalarıyla ilişkinizi rafine etmek adına dharma öğretileriyle beslenen yaratıcı bir vinyasa çalışması sunmak için Life is Yoga’da!

Bu çalışmada farkındalık ve maitri meditasyonu ile tanışacak ve zihin ve bedenin gücü, sağlamlığı ve netliğini geliştirmek için bir metod olarak akışkan asana serileri içine nasıl entegre edilebileceğini, doğru çabayı göstererek sonuçlara bağlanmamayı araştıracağız.

“Uygulama kendimizi çöpe atıp yepyeni ve daha iyi biri olmakla alakalı değildir. Uygulama, halihazırda olan halimizle arkadaş olmaktır. Uygulamanın temeli sen veya ben veya şu an her kimsek, olduğumuz halimizdir.”

-Pema Chödrön

Kalça Açıcılar: Engel gibi görünenden öğrenmek

Karşılaştığımız zorlukların aslında bizi daha derine taşıyacak enerjiyi verebileceğini öğrenerek uygulamamızı zenginleştirmek. Kalça açıcı yaparken dahi!

Nasıl kalp bölgesi duygusal merkezse, kalçalar da hareket merkezidir. Leğen kemiği aynı zamanda sindirimin, boşaltımın ve üremenin merkezidir. Buna yürümeyi, oturmayı ve nefes almayı da eklersek, yaşamımızı idame ettirmemiz için gerekli olan tüm aktivitelerin bu bölgeyle ilişkili olduğu ortaya çıkar. Bu hareketler kısıtlandığında, bundan tüm hayatımız etkilenir.

Kendimizi gerçekten görmeye tenezzül etmeden ve bu bölgemizle ilgili duygularımızın ne olduğunu farketmek için çaba göstermeden kalıbımızı ve şeklimizi değiştirmeye çabalamak, içine kolayca düşebileceğimiz bir durumdur. Bu iki buçuk saatlik çalışmada ahimsa kavramından hareketle, leğen kemiği, bel ve karındaki o andaki hareket kabiliyetimizle ilgili farkındalığımızı artırarak engel gibi görünenlerden öğrenecek ve açılacağız.

*Ters duruşlarla çalışmaya yeni başlayanlar ve ters duruşlarla ilgili endişeleri olanlara yönelik bir çalışmadır.


SİNEM ER KİMDİR?

E-RYT 500 sertifikasına sahip Sinem, yoga ile 2005 yılında tanıştı.
2009 yılında Zeynep Aksoy ile 200 saatlik temel hocalık eğitimini tamamladı. İstanbul’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde pek çok workshop ve eğitime katıldıktan sonra Cyndi Lee ile yeniden 200 saat ve sonrasında 500 saatlik eğitimlerini yaptı. O günden beri Cyndi Lee ile düzenli olarak çalışmaya devam etmekte. Sürprizli, yaratıcı, farkındalığın ön planda olduğu, dinamik vinyasa akış dersleri veriyor. Güvenli ve mantıklı serilemenin önemine inanıyor ve bundan yola çıkarak derslerini yaratıcı, zekice ve anlamlı bir şekilde tasarlamaya gayret ediyor.

Sinem, Nefess Yoga’da 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi’ni ve İleri Seviye Eğitimi'ni veriyor ve ayrıca özellikle vinyasa akış üzerine eğitimler ve çeşitli temalarda workshoplar düzenliyor. Aynı zamanda grup dersleri, özel dersler verip, Türkiye’nin cennet köşelerinde yoga kampları ve inzivalar organize ediyor.

Ona ilham veren şeyleri, fikirlerini ve etkinliklerini paylaştığı facebook sayfasını takip ederek onu daha yakından tanıyabilirsiniz:www.facebook.com/sinemeryoga

Tarih : 12 Mart Cumartesi 13:00
Ücret : 100 TL

Life is Yoga
0212 803 02 87
0543 285 68 90
info@lifeisyoga.net
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön